مجتمع تجاری اینترنتی پاساژ
Pasaj Online Shopping Mall

Samsung

samsung

http://www.samsung.com/iran/home/

سامسونگ samsung : شرکت کره ای و چند ملیتی میباشد، که از تعداد زیادی زیر مجموعه تشکیل شدهاست. این شرکتها در صنایع مختلف فعالیت میکنند.

گروه سامسونگ در سال ۱۹۳۸ توسط :"لی-بیونگ چول" در قالب یک شرکت بازرگانی تاسیس شد. در طول ۳ دهه نخست این گروه در حوزههای فناوری هوافضا، نساجی، ارائه خدمات بیمه، مبادلات اوراق بهادار و خرده فروشی فعالیت داشته است. گروه سامسونگ در اواخر دهه ۱۹۶۰ وارد عرصه الکترونیک شد و در اواسط دهه ۱۹۷۰ نیز به صنایع کشتیسازی وارد گردید.

در سال ۱۹۸۷ لی درگذشت، که در پی آن سامسونگ به چهار گروه مستقل تقسیم شد: گروه سامسونگ، گروه شینسگائه، گروه سی جی و گروه هانسول. از دهه ۱۹۹۰ سامسونگ فعالیتهایش را جهانی کرد، که تمرکز اصلی آن را صنایع الکترونیک، گوشی تلفن همراه و نیمرساناها، تشکیل میدادند.

امروزه گروه سامسونگ شامل مجموعهای از ۸۰ شرکت میباشد، که بزرگترین مجموعه تجاری-صنعتی در کره جنوبی محسوب میشود. شمار کارکنان این گروه در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۴۲۷٬۰۰۰ نفر اعلام شد. شناختهشده ترین شرکتهای زیرمجموعه آن عبارتند از:سامسونگ الکتزونیکس بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات جهان. بزرگترین شرکت این گروه است.صنایع سنگین سامسونگ ،دومین شرکت بزرگ صنایع کشتیسازی کره ،شرکت مهندسی سامسونگ سامسونگ سی اند تی، بترتیب سیزدهم و سیوششمین شرکتهای بزرگ ساختمانی جهان هستند.

 
1 2 3 4